teatr

Teatr Jarmarczny
Grupy Cives Glogoviae 1253
prowadzący: reż. Elżbieta Bock-Łuczyńska

Przedstawienia Teatru w warstwie tekstowej oparte są na zabytkach piśmiennictwa, natomiast gra aktorów i strona wizualna na najstarszych opisach i ikonografii. Prezentacje odbywają się w warunkach plenerowych bez sztucznego oświetlenia i bez nagłośnienia. Gra lalek odbywa się nad kurtyną. Gra aktorów żywego planu rozgrywa się również wśród publiczności.
Przedstawienia są w formie teatru narracyjnego, powszechnego w średniowieczu (lalki nie prowadzą dialogu, ale tzw. opowiadacz mówi o tym, co się dzieje. Czasem wchodzi w dialog z publicznością) Przedstawienia trwają 10 – 20 minut
Tematyka granych sztuk dostosowywana jest na bieżąco do rodzaju zebranej publiczności.
Fragmenty obsceniczne i drastyczne są pomijane w obecności dzieci.
W intermediach mogą również wystąpić rycerze w inscenizowanych walkach, kuglarze, trefnisie i muzycy.
W przerwach między występami, dzieci i dorośli mają możliwość zapoznania się z historią teatru średniowiecznego, jak również nauczyć się pracy z lalką i brać udział w zaimprowizowanych scenkach.
Teatr działa na wzór teatrów objazdowych i działa przez cały czas trwania imprezy. Aby prezentacje mogły być należycie odbierane, wymagane jest od organizatora imprezy przygotowanie miejsca dla teatru poza polem nagłośnienia megafonami.
Aktorom towarzyszą muzycy – fanfara, bębny, piszczałki (itp.).

ilość osób: od 7 do 12
kontakt: Elżbieta Bock-Łuczyńska, tel. 694 541 237 , elalucz@wp.pl

Jarmarczny Teatrzyk Kukiełkowy
Grupy Cives Glogoviae 1253
prowadzący: reż. Elżbieta Bock-Łuczyńska

Prezentacje odbywają się w warunkach plenerowych bez sztucznego oświetlenia i bez nagłośnienia. Gra lalek odbywa się nad kurtyną. Gra aktorów i strona wizualna oparta jest na najstarszych opisach i ikonografii oraz tekstach literackich.
Tematyka granych sztuk dostosowywana jest na bieżąco do rodzaju zebranej publiczności, natomiast improwizacje prowadzone są pod kątem najmłodszej widowni.
W przerwach pomiędzy występami dzieci i dorośli mają możliwość zapoznania się z historią teatru średniowiecznego a również nauczyć się pracy z lalką i brać udział w zaimprowizowanych scenkach.
Teatrzyk działa na wzór teatrów objazdowych i działa przez cały czas trwania imprezy.
Aby prezentacje mogły być należycie odbierane wymagane jest od organizatora imprezy przygotowanie miejsca dla teatru poza polem nagłośnienia megafonami.

Dla wyłącznie dorosłej publiczności grane są przedstawienia, w których nie są pomijane fragmenty obsceniczne i drastyczne.

ilość osób: od 5 do 12
kontakt: Elżbieta Bock-Łuczyńska, tel. 694 541 237 , elalucz@wp.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.