Teatr Jarmarczny

- działania w plenerze.

Przedstawienia Teatru w warstwie tekstowej oparte są na zabytkach piśmiennictwa, natomiast gra aktorów i strona wizualna na najstarszych opisach i ikonografii. Prezentacje odbywają się w warunkach plenerowych bez sztucznego oświetlenia i bez nagłośnienia. Gra lalek odbywa się nad kurtyną. Gra aktorów żywego planu rozgrywa się również wśród publiczności.
Przedstawienia są w formie teatru narracyjnego, powszechnego w średniowieczu (lalki nie prowadzą dialogu, ale tzw. opowiadacz mówi o tym, co się dzieje. Czasem wchodzi w dialog z publicznością) Przedstawienia trwają 10 – 20 minut
Tematyka granych sztuk dostosowywana jest na bieżąco do rodzaju zebranej publiczności.
Fragmenty obsceniczne i drastyczne są pomijane w obecności dzieci.
W intermediach mogą również wystąpić rycerze w inscenizowanych walkach, kuglarze, trefnisie i muzycy.
W przerwach między występami, dzieci i dorośli mają możliwość zapoznania się z historią teatru średniowiecznego, jak również nauczyć się pracy z lalką i brać udział w zaimprowizowanych scenkach.
Teatr działa na wzór teatrów objazdowych i działa przez cały czas trwania imprezy. Aby prezentacje mogły być należycie odbierane, wymagane jest od organizatora imprezy przygotowanie miejsca dla teatru poza polem nagłośnienia megafonami.
Aktorom towarzyszą muzycy – fanfara, bębny, piszczałki (itp.).


Możliwość komentowania jest wyłączona.