teatr jarmarczny

- działania w plenerze.

Przedstawienia Teatru w warstwie tekstowej oparte są na zabytkach piśmiennictwa, natomiast gra aktorów i strona wizualna na najstarszych opisach i ikonografii. Prezentacje odbywają się w warunkach plenerowych bez sztucznego oświetlenia i bez nagłośnienia. Gra lalek odbywa się nad kurtyną. Gra aktorów żywego planu rozgrywa się również wśród publiczności.
Przedstawienia są w formie teatru narracyjnego, powszechnego w średniowieczu (lalki nie prowadzą dialogu, ale tzw. opowiadacz mówi o tym, co się dzieje. Czasem wchodzi w dialog z publicznością) Przedstawienia trwają 10 – 20 minut
Tematyka granych sztuk dostosowywana jest na bieżąco do rodzaju zebranej publiczności.
Fragmenty obsceniczne i drastyczne są pomijane w obecności dzieci.
W intermediach mogą również wystąpić rycerze w inscenizowanych walkach, kuglarze, trefnisie i muzycy obecni na imprezie.
W przerwach między występami, dzieci i dorośli mają możliwość zapoznania się z historią teatru średniowiecznego, jak również nauczyć się pracy z lalką i brać udział w zaimprowizowanych scenkach.
Teatr działa na wzór teatrów objazdowych i działa przez cały czas trwania imprezy. Aby prezentacje mogły być należycie odbierane, wymagane jest od organizatora imprezy przygotowanie miejsca dla teatru poza polem nagłośnienia megafonami.
Aktorom towarzyszą wczesne, proste instrumenty muzyczne – fanfara, bębny, piszczałki (itp.).


Możliwość komentowania jest wyłączona.